Cinar
  • Home
  • Genel
  • Türkiye’de Referans İzleme Ağının Kurulması Projesi

Türkiye’de Referans İzleme Ağının Kurulması Projesi

“Türkiye’de Referans İzleme Ağının Kurulması Projesi, 5. Yönlendirme ve Çalışma Grubu Toplantısı, Su Yönetimi Genel Müdürü Sayın Dr. Bülent SELEK başkanlığında, 10.08.2018 tarihinde Tarım ve Orman Bakanlığı 1 No’lu Toplantı Salonu’nda gerçekleştirildi. Söz konusu toplantıya Yönlendirme ve Çalışma Gruplarında görevli paydaş kurum temsilcileri, projede görevli Öğretim Üyeleri, yüklenici Çınar Mühendislik Müşavirlik A.Ş. firması yetkilileri ve Bakanlık temsilcileri katılım sağladı.

Toplantı Sayın Dr. Bülent SELEK’in açılış konuşmaları ile başladı. Sayın Selek yaptığı konuşmada, biyolojik izlemenin, ekosistem esaslı değerlendirme sisteminin, referans alan ve referans durum kriterlerinin sürdürülebilir su yönetimi ve ekolojik değerlendirmedeki önemine değinerek 25 havzada yürütülen “Türkiye’de Referans İzleme Ağının Kurulması Projesi” ile ekosistem esaslı bir değerlendirme sisteminin kurulması için en önemli adımın atılacağını vurguladı.

Sayın SELEK’in konuşmasının ardından Çınar Mühendislik Müşavirlik A.Ş. adına Proje Yöneticisi Sayın Dr. Elif MANAV TÜFEKCİ tarafından projenin tanıtımına ilişkin bir sunum ile Proje kapsamında bugüne kadar gerçekleştirilen çalışmalar ile bundan sonraki süreçte yapılması planlanan işlerin detaylandırıldığı bir sunum yapıldı. Sunumlarda Proje kapsamında bugüne kadar 2017 yılında izlenen 8 havzada 3 dönem (ilkbahar, yaz ve sonbahar) örneklemelerin yapıldığı, teşhis işlemlerinin tamamlandığı ve referans alan belirleme aşamasına gelindiği, 2018 yılında izlenmekte olan 9 havza için gerçekleştirilen 2 dönem (ilkbahar ve yaz) arazi çalışmalarına devam edildiği ifade edildi. Paydaş kurum ve kuruluş temsilcileri ile Projede görevli uzmanların görüş ve önerilerinin alınmasının ardından toplantı sonlandırıldı.

admin

This information box about the author only appears if the author has biographical information. Otherwise there is not author box shown. Follow YOOtheme on Twitter or read the blog.

Sustainable Environment

Sustainable Development

ÇINAR GROUP COMPANIES
           

Contact


Cinar Engineering Consulting Co.

Address : Bağlıca Mah. Çambayırı Cad. Çınar Plaza No:66/5 06790 Etimesgut/ ANKARA
Tel. : 0 312 472 38 39
Fax : 0 312 472 39 33
e-mail : cinar@cinarmuhendislik.com
Ministry of Environment and Urbanization

Authorized Consultant Company

EIA Qualification Certificate,
Environment Consultancy Qualification Certificate,
Coast Facilities Feasibility Determination Qualification Certificate

Award 2011

ISO Quality Certificates

ISO 9001:2008
ISO 14001:2004
OHSAS 18001:2007

Copyright © 2015 Cinar Engineering Consulting Co.