Cinar

Biyolojik Çeşitliliğin Tespiti ve İzlenmesi

Biyolojik çeşitlilik, canlıların farklılığını ve değişkenliğini, içinde bulundukları karmaşık ekolojik yapılarla, birbirleriyle ve çevreleriyle karşılıklı etkileşimlerini ifade etmektedir. Türkiye; coğrafi konumunun uygunluğu, iklim, jeoloji, toprak ve su kaynakları gibi farklı ekolojik değerlerinin önemli özellikler taşıması, kuş göç yollarının üzerinde bulunuşu ve buzul çağlarında birçok hayvana sığınak teşkil etmiş olması sebebiyle gerek flora gerekse fauna bakımından zengin bir çeşitlilik gösterir.

Dünya nüfusundaki hızlı artışa karşın, doğal kaynakların hızla tüketilmesi, çevre kirliliği ile ilgili problemler, ülkeleri ortak çözüm arama yolunda giderek daha sıkı bir işbirliğine yöneltmektedir. Bu bağlamda Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve Orman ve Su İşleri Bakanlığı’nın ihale ile hizmet satın aldığı Biyolojik Çeşitlilik ve İzleme konularında kuruluşumuz araştırmalar yürütmektedir.

Şirketimiz, Köyceğiz-Dalyan Özel Çevre Koruma Bölgesi Biyolojik Zenginliğinin Tespiti, Pamukkale Özel Çevre Koruma Bölgesi Biyolojik Çeşitliliğin Tespiti, Ihlara Özel Çevre Koruma Bölgesi Biyolojik Çeşitliliğin Tespiti ve Hazar Gölü Havzası Biyolojik Çeşitliliğinin Tespiti Projeleri’ni başarılı bir şekilde tamamlamıştır. Gümüşhane İli‘nin Karasal ve İç Su Ekosistemleri Biyolojik Çeşitlilik Envanter ve İzleme İşi ile Bitlis İli‘nin Karasal ve İç Su Ekosistemleri Biyolojik Çeşitlilik Envanter ve İzleme İşi de uhdemizde yürütülmektedir.

Sürdürülebilir Çevre

Sürdürülebilir Kalkınma

ÇINAR GRUP ŞİRKETLERİ
           

İletişim


Çınar Mühendislik Müşavirlik A.Ş.

Adres : Bağlıca Mah. Çambayırı Cad. Çınar Plaza No:66/5 06790 Etimesgut / ANKARA
Tel. : 0 312 472 38 39
Faks : 0 312 472 39 33
e-posta : cinar@cinarmuhendislik.com
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı

Yetkili Danışman Firma

ÇED Yeterlik Belgesi,
Çevre Danışmanlık Yeterlik Belgesi,
Kıyı Tesisleri Fizibilite Hazırlama Yeterlik Belgesi

Award 2011

ISO Kalite Belgeleri

ISO 9001:2008
ISO 14001:2004
OHSAS 18001:2007

Copyright © 2015 Çınar Mühendislik Müşavirlik A.Ş.