Cinar
  • Home
  • Genel
  • Türkiye’de Referans İzleme Ağının Kurulması Projesi

Türkiye’de Referans İzleme Ağının Kurulması Projesi

“Türkiye’de Referans İzleme Ağının Kurulması Projesi, 5. Yönlendirme ve Çalışma Grubu Toplantısı, Su Yönetimi Genel Müdürü Sayın Dr. Bülent SELEK başkanlığında, 10.08.2018 tarihinde Tarım ve Orman Bakanlığı 1 No’lu Toplantı Salonu’nda gerçekleştirildi. Söz konusu toplantıya Yönlendirme ve Çalışma Gruplarında görevli paydaş kurum temsilcileri, projede görevli Öğretim Üyeleri, yüklenici Çınar Mühendislik Müşavirlik A.Ş. firması yetkilileri ve Bakanlık temsilcileri katılım sağladı.

Toplantı Sayın Dr. Bülent SELEK’in açılış konuşmaları ile başladı. Sayın Selek yaptığı konuşmada, biyolojik izlemenin, ekosistem esaslı değerlendirme sisteminin, referans alan ve referans durum kriterlerinin sürdürülebilir su yönetimi ve ekolojik değerlendirmedeki önemine değinerek 25 havzada yürütülen “Türkiye’de Referans İzleme Ağının Kurulması Projesi” ile ekosistem esaslı bir değerlendirme sisteminin kurulması için en önemli adımın atılacağını vurguladı.

Sayın SELEK’in konuşmasının ardından Çınar Mühendislik Müşavirlik A.Ş. adına Proje Yöneticisi Sayın Dr. Elif MANAV TÜFEKCİ tarafından projenin tanıtımına ilişkin bir sunum ile Proje kapsamında bugüne kadar gerçekleştirilen çalışmalar ile bundan sonraki süreçte yapılması planlanan işlerin detaylandırıldığı bir sunum yapıldı. Sunumlarda Proje kapsamında bugüne kadar 2017 yılında izlenen 8 havzada 3 dönem (ilkbahar, yaz ve sonbahar) örneklemelerin yapıldığı, teşhis işlemlerinin tamamlandığı ve referans alan belirleme aşamasına gelindiği, 2018 yılında izlenmekte olan 9 havza için gerçekleştirilen 2 dönem (ilkbahar ve yaz) arazi çalışmalarına devam edildiği ifade edildi. Paydaş kurum ve kuruluş temsilcileri ile Projede görevli uzmanların görüş ve önerilerinin alınmasının ardından toplantı sonlandırıldı.

admin

This information box about the author only appears if the author has biographical information. Otherwise there is not author box shown. Follow YOOtheme on Twitter or read the blog.

Sürdürülebilir Çevre

Sürdürülebilir Kalkınma

ÇINAR GRUP ŞİRKETLERİ
           

İletişim


Çınar Mühendislik Müşavirlik A.Ş.

Adres : Öveçler Huzur Mah. 1139. Sok. Çınar Apt.No: 6/3 06460 Çankaya, Ankara / TÜRKİYE
Tel. : 0 312 472 38 39
Faks : 0 312 472 39 33
e-posta : cinar@cinarmuhendislik.com
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı

Yetkili Danışman Firma

ÇED Yeterlik Belgesi,
Çevre Danışmanlık Yeterlik Belgesi,
Kıyı Tesisleri Fizibilite Hazırlama Yeterlik Belgesi

Award 2011

ISO Kalite Belgeleri

ISO 9001:2008
ISO 14001:2004
OHSAS 18001:2007

Copyright © 2015 Çınar Mühendislik Müşavirlik A.Ş.